Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Mezoterapia kwasem hialuronowym z aminokwasami

admin

In Zabiegi Posted

OPIS ZABIEGU

Mezoterapia kwasem hialuronowym z aminokwasami to unikalne opatentowane połączenia, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry  obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. Wspomniane aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina, hydroksylizyna oraz  walina i lizyna, które umożliwiają wytwarzanie elastyny. Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku.

DLA KOGO, DLA JAKIEGO WIEKU?

Produkt wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta, jednak bezwzględnie należy pamiętać, że zawsze efektywniej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego u pacjentów do 40 roku życia uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, podczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. O tym jednak decyduje lekarz podczas indywidualnej konsultacji. Istnieją 2 linie produktu: dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami oraz dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia. W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

CZY  ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. U osób szczególnie wrażliwych wystarczy zastosować przed iniekcją krem znieczulający.

KIEDY WIDOCZNY JEST EFEKT ? I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE ?

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na
kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek , nawilżenia i ujędrnienia należy poczekać
– pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

JAK PRZEBIEGA TERAPIA?

W przypadku bardzo głębokich zmarszczek i utraty objętości na początku, w
celu zapewnienia „rusztowania”, podaje się produkt w odstępie 1-2 dni,
od zabiegu pierwszego rozpoczyna standardową procedurę, która obejmuje 3-4 zabiegi w
odstępach co 7-10 dni. Terapia obejmuje kilka zabiegów. Ich ilość i częstotliwość
dobiera indywidualnie lekarz, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

ZALECENIA  POZABIEGOWE

Zaraz po zabiegu zaleca się powstrzymanie od nakładania makijażu. W ciągu kilku następnych godzin sugeruje się unikanie sauny, długiej ekspozycji skóry na działanie światła słonecznego, promieniowania UV, temperatur poniżej 0 st.C. Dotychczasowe zasady pielęgnacji skóry pozostają niezmienione. W przypadku pojawienia się w miejscu iniekcji siniaka można zastosować dodatkowo odpowiedni krem przyspieszający jego wchłanianie.

PRZECIWWSKAZANIA  ORAZ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Zabieg nie jest rekomendowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także u osób z chorobami o podłożu autoimmunologicznym, chorobami nowotworowymi, ze skłonnościami do powstawania blizn przerostowych, stanami zapalnymi skóry (opryszczka, trądzik).
Działania niepożądane wynikają z techniki iniekcyjnej. Wśród możliwych objawów niepożądanych pojawiają się czasem małe siniaki, zaczerwienienia, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia, świąd w przypadku skóry wrażliwej. Wszelkie objawy niepokojące, występujące zaraz po zabiegu lub odroczone w czasie powinny być skonsultowane z lekarzem wykonującym zabieg.

WSKAZANIA

Produkt wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać twarz, szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod i nad kolanami. Ze względu na  niesamowitą czystość i delikatność preparat możemy  zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki  w celu likwidowania cieni pod oczami.