Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Sunekos® 200 i 1200 – regeneracja macierzy pozakomórkowej

admin

In Zabiegi Posted

OPIS ZABIEGU

Sunekos®  to unikalne, opatentowane połączenia kwasu hialuronowego oraz aminokwasów, które stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, nazywanej również ECM. W związku z procesem starzenia się skóry  obserwujemy zmniejszenie liczby i aktywności fibroblastów, a w rezultacie redukcję głównych elementów strukturalnych macierzy pozakomórkowej (ECM). Produkt stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i elastyna. Proces ten nazywamy biogenezą skóry, która możliwa jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom, w połączeniu z kwasem hialuronowym. To właśnie gwarantuje Sunekos®. Wspomniane aminokwasy to przede wszystkim glicyna, prolina, hydroksyprolina, hydroksylizyna oraz  walina i lizyna, które umożliwiają wytwarzanie elastyny. Produkt posiada udowodnione badaniami klinicznymi działanie w zakresie zwiększenia jej produkcji, co wyróżnia go na rynku.

DLA KOGO, DLA JAKIEGO WIEKU?

Sunekos® wykazuje wysoką skuteczność bez względu na wiek pacjenta, jednak bezwzględnie należy pamiętać, że zawsze efektywniej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego u pacjentów do 40 roku życia uzyskamy w krótszym czasie lepsze rezultaty, podczas gdy starsi będą wymagali większej ilości zabiegów. O tym jednak decyduje lekarz podczas indywidualnej konsultacji. Istnieją 2 linie produktu: Sunekos® 200 (dla nieco młodszych pacjentów, z mniej widocznymi zmarszczkami) oraz Sunekos® 1200 (dla pacjentów z bardziej widocznymi oznakami starzenia). W niektórych przypadkach stosuje się także procedury łączone.

CZY  ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. U osób szczególnie wrażliwych wystarczy zastosować przed iniekcją krem znieczulający.

KIEDY WIDOCZNY JEST EFEKT ? I JAK DŁUGO SIĘ UTRZYMUJE ?

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na
kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek , nawilżenia i ujędrnienia należy poczekać
– pierwsze widoczne są po ok 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

JAK PRZEBIEGA TERAPIA?

W przypadku bardzo głębokich zmarszczek i utraty objętości na początku, w
celu zapewnienia „rusztowania”, podaje się Sunekos® 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni
od zabiegu rozpoczyna standardową procedurę Sunekos® 200, która obejmuje 3-4 zabiegi w
odstępach co 7-10 dni. Terapia Sunekos® obejmuje kilka zabiegów. Ich ilość i częstotliwość
dobiera indywidualnie lekarz, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

ZALECENIA  POZABIEGOWE

Zaraz po zabiegu zaleca się powstrzymanie od nakładania makijażu. W ciągu kilku następnych godzin sugeruje się unikanie sauny, długiej ekspozycji skóry na działanie światła słonecznego, promieniowania UV, temperatur poniżej 0 st.C. Dotychczasowe zasady pielęgnacji skóry pozostają niezmienione. W przypadku pojawienia się w miejscu iniekcji siniaka można zastosować dodatkowo odpowiedni krem przyspieszający jego wchłanianie.

PRZECIWWSKAZANIA  ORAZ DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Zabieg nie jest rekomendowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także u osób z chorobami o podłożu autoimmunologicznym, chorobami nowotworowymi, ze skłonnościami do powstawania blizn przerostowych, stanami zapalnymi skóry (opryszczka, trądzik).
Działania niepożądane wynikają z techniki iniekcyjnej. Wśród możliwych objawów niepożądanych pojawiają się czasem małe siniaki, zaczerwienienia, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia, świąd w przypadku skóry wrażliwej. Wszelkie objawy niepokojące, występujące zaraz po zabiegu lub odroczone w czasie powinny być skonsultowane z lekarzem wykonującym zabieg.

WSKAZANIA

Sunekos® wyróżnia się wielokierunkowym działaniem. Terapia zapewnia nam: nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry, bardzo naturalne działanie wolumetryczne oraz wygładzenie zmarszczek na twarzy. Iniekcji można poddać twarz, szyję, dekolt, dłonie, ramiona, wewnętrzną stronę ud i obszar pod i nad kolanami. Ze względu na  niesamowitą czystość i delikatność preparat możemy  zastosować na każdą okolicę skóry, nawet na powieki  w celu likwidowania cieni pod oczami.