Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

HI-FU – Ultradźwięki wysokiej częstotliwości

admin

In Zabiegi Posted

Zabieg to nieinwazyjny lifting twarzy, szyi i ciała, wykorzystujący metodę skoncentrowanych ultradźwięków wysokiej częstotliwości. Dzięki zastosowanym innowacjom technologicznym, przewyższa konwencjonalne techniki liftingujące, pod względem efektywności oraz komfortu Pacjenta. Lifting charakteryzuje się wysoką skutecznością w przywracaniu sprężystości skóry twarzy oraz jędrności ciała.

Lifting zawdzięcza swoją skuteczność innowacyjnej technologii TDT™ (Thermal Diffusion Treatment, ang. Terapia dyfuzją cieplną), pozwalającej na precyzyjne skupianie rozproszonej energii cieplnej na trzech głębokościach w skórze. Lifting oddziaływuje na włókna kolagenowe ultradźwiękami wyzwalającymi energię cieplną. Lifting emituje fale o częstotliwości (10Hz), co w połączeniu ze specjalną „skokową” techniką pracy aplikatora, wyzwala większą ilość energii cieplej, zapewniającą większą skuteczność, ale nie zwiększającą bolesności zabiegu. Głębokość oddziaływania fal jest regulowana, a dzięki zastosowaniu dwóch głowic jednej typu Pen a drugiej liniowej, zabieg jest wykonany bardzo precyzyjnie nawet w trudno dostępnych okolicach. Skupione wiązki ultradźwięków przenikają w głąb skóry (nie uszkadzając jej powierzchni), a w miejscach, w których zderzają się ze sobą, powstaje energia cieplna obkurczająca włókna kolagenowe. W efekcie skóra napina się i odzyskuje sprężystość, dając wyraźne efekty.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W czasie jego wykonywania odczuwany jest pewien dyskomfort, który wyznacza poziom terapii. Odczuwanie ciepła jest gwarantem prawidłowego działania stymulującego impulsu.

Kiedy widoczny jest efekt?

Najczęściej pewna poprawa widoczna jest natychmiast i staje się wyraźniejsza w okresie 3-6 miesięcy po zabiegu. Oczekiwane efekty to m.in.: gładsza i bardziej napięta skóra, poprawa konturu wzdłuż linii żuchwy i pod brodą, wygładzenie zmarszczek i drobnych linii wokół ust, oczu i na czole, wyraźne napięcie luźnej skóry.  Rezultaty liftingu wyglądają naturalnie i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Zabieg jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry.

Jak przebiega terapia?

Podczas konsultacji lekarskiej przeprowadzana jest analiza okolicy poddanej zabiegowi i ustalany jest dokładny schemat terapii. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra w obszarze zabiegowym zostaje oczyszczona. Zabieg wykonany jest na żelu zabiegowym i polega na wielokrotnym przykładaniu do ciała głowic zabiegowych emitujących zogniskowaną falę ultradźwiękową, która podgrzewa tkankę na różnych głębokościach. 

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu można od razu wrócić do normalnych, codziennych zajęć. Nie jest wymagane, jak po zabiegach z użyciem lasera, unikanie słońca, więc zabieg można wykonywać również latem.

Przeciwwskazania

• stan zapalny i zmiany skórne w obszarze wykonywania zabiegu
• opryszczka w miejscu wykonywania zabiegu
• ciąża
• choroba nowotworowa

Wskazania

• niechirurgiczny lifting twarzy
• redukcja zmarszczek
• poprawa napięcia skóry
• ujędrnienie skóry
• likwidacja „podwójnego podbródka”
• uniesienie opadającej powieki górnej
• likwidacja lokalnej tkanki tłuszczowej
• odmłodzenie

Lifting twarzy

Modelowanie ciała