Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Odbudowa tkankowa – hydroksyapatyt wapnia

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Zabieg łączy w sobie efektywność typowego wypełniacza z jednoczesnym, silniejszym, niż w przypadku kwasu hialuronowego – działaniem stymulującym skórę do odbudowy. Proces namnażania się komórek, dzięki któremu skóra się regeneruje, ulega stopniowemu spowalnianiu około 30 roku życia. Skóra traci odpowiednie nawilżenie i elastyczność. Wokół oczu i ust pojawiają się pierwsze zmarszczki. Twarz nie jest już tak napięta i gładka jak kiedyś. Produkt to wypełniacz skóry o potwierdzonym klinicznie podwójnym działaniu: wygładza natychmiastowo zmarszczki i stymuluje produkcję kolagenu, który wspiera proces odnowy skóry. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia – biologiczny materiał stosowany od ponad 20. lat w chirurgii ortopedycznej, neurologii, stomatologii i okulistyce. Zabieg prowadzi do długotrwałej, lecz nie permanentnej odnowy i powiększenia tkanek. Zabieg koryguje niedoskonałości wyglądu twarzy wynikające z procesów starzenia się skóry i działania siły grawitacji. Przywraca objętość tych miejsc, które wcześniej były naturalnie wypełnione. Delikatnie modeluje i wypełnia zmarszczki, obwisłe i zapadłe policzki, poprawia naturalny kontur twarzy, przywraca młodzieńczy wygląd okolicy kości jarzmowych, poprawia wygląd dłoni, okolicy nosa – dzięki czemu kształt nosa, a zwłaszcza niedoskonałości grzbietu nosa – ulegają naprawie porównywalnej do efektu operacji plastycznej.

Zabieg może podnieść brwi, co odświeży spojrzenie. Wgłębienia w okolicach skroni mogą zostać wypełnione, dzięki czemu twarz zyska zdrowszy i mniej zmęczony wygląd. Bruzdy między nosem, a kącikiem ust łatwo wypełnić, aby wyglądać bardziej świeżo i młodo. Płaski podbródek sprawia, że twarz staje się mniej wyrazista. Z wiekiem również grzbietowa powierzchnia ręki traci objętość, a coraz bardziej widoczne stają się na niej ścięgna i naczynia. Zabieg z użyciem produktu przywrócić może jędrny i zdrowy wygląd dłoni.

Czy zabieg jest bolesny?

Może pojawić się lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie i siniaczek w miejscu iniekcji. Te objawy znikają zazwyczaj po kilku dniach. Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W niektórych przypadkach na około 30 minut przed iniekcją, miejsca które będą poddane iniekcji smaruje się kremem zawierającym środek znieczulający (Emla).

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Dzięki specjalnej matrycy żelowej daje natychmiastowo widoczny efekt. Zawiera delikatne mikrocząsteczki wapnia, które stymulują w organizmie naturalny proces tworzenia się kolagenu, gwarantujący zachowanie objętości przez długi czas. Zarówno żel, jak i cząsteczki stopniowo całkowicie wchłaniają się do organizmu.
Efekty u poszczególnych osób zależą od wieku, rodzaju skóry, stylu życia i gospodarki metabolicznej, a także oczywiście od obszaru, który poddajemy kuracji. Zasadniczo, u większości pacjentów efekt kuracji utrzymuje się przez ponad rok. Następnie produkt podlega biodegradacji i jest w naturalny sposób wchłaniany przez organizm.

Jak przebiega terapia?

Preparat wprowadzany jest w miejsce korekcji przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli. Następnie wykonywany jest masaż tej okolicy. Efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast. Zostaje on wzbogacony po zastymulowaniu regeneracji skóry i jej biorewitalizacji.
Kuracja aplikowana w celu usunięcia pojedynczej zmarszczki często nie wystarcza by przywrócić młody i świeży wygląd. Aby przeciwdziałać sile ciążenia i aby twarz odzyskała młodszy kształt, potrzebuje ona realnego wypełnienia. Ten efekt można uzyskać dzięki wypełniaczowi skóry, który równocześnie na nowo stymuluje naturalny proces produkcji własnego kolagenu, gwarantując skuteczne i długotrwałe wypełnienie. Zabieg przywraca objętość dokładnie w tych miejscach, które wcześniej były naturalnie wypełnione. Dzięki delikatnemu modelowaniu znikają głębsze zmarszczki i obwisłe, zapadłe policzki, powracają naturalne kontury twarzy.

Zalecenia pozabiegowe

Jest to zabieg lekarski.Zalecenia pozabiegowe są podobne do tych, które sugerowane są po każdym zabiegu z naruszeniem ciągłości skóry, iniekcji substancji leczniczej do skóry lub zastosowaniu wypełniacza. Po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i promienie UV, korzystania z sauny, masażów twarzy oraz innych zabiegów skóry twarzy. Dotychczasowa pielęgnacja nie ulega zmianie. W przypadku pojawienia się siniaczków lub obrzęku lekarz zaleci odpowiedni preparat przyspieszający ich zniknięcie. Pacjent może powrócić do swoich codziennych zajęć bezpośrednio po zabiegu.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Do przeciwskazań należą: ostre lub przewlekłe stany zapalne skóry, aktywne zakażenia w miejscu planowanego wstrzyknięcia preparatu, opryszczka, nadwrażliwość na preparat, ciąża, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, cukrzyca, skłonność do występowania reakcji zapalnych i tworzenie blizn przerosłych, terapia lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi. Jeżeli pacjent przyjmuje leki, należy przed zabiegiem poinformować o tym lekarza. Wstrzyknięcie może wywołać rekcję. Nie zaleca się wstrzykiwania produktu , jeżeli wcześniej stosowany był inny stały wypełniacz. Preparat nie służy do korekcji ust (czerwieni wargowej, konturu ust).

Wskazania

Produkt jest rodzajem wypełniacza objętości, który koryguje zmarszczki głębokie, odbudowuje skórę i poprawia kształt i kontur twarzy. Szczególnie zalecany jest w celu: wypełnienia zapadniętych policzków, zlikwidowania „linii marionetki”, poprawienia konturu dolnej szczęki i przywrócenia twarzy młodzieńczego kształtu, wypełnienia bruzd nosowo-wargowych, okolicy jarzmowej, skroniowej, zagłębienia brody i jej wymodelowania, poprawy wyglądu podbródka, wypełnienia i wygładzenia grzbietu nosa, poprawy wyglądu płatków ucha, podniesienia brwi – tzw. „otwieranie oka”.