Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Osocze bogatopłytkowe (prp)

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Osocze bogatopłytkwe PRP (Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Jest to preparat autologiczny czyli pozyskany z krwi własnej pacjenta. Płytki krwi produkują czynniki wzrostu, które pobudzają procesy regeneracji tkanek, tworzenia nowych włókien kolagenowych i nowych naczyń krwionośnych.
Odpowiednio przygotowane osocze możemy wykorzystać do regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i głowy.
Szerokie zastosowanie tej procedury w dziedzinie ortopedii, okulistyki, implantologii stomatologicznej, chirurgii plastycznej czy też medycyny sportowej pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowaną wiedzą popartą licznymi badaniami klinicznymi, która potwierdza skuteczność i wysoki stopień bezpieczeństwa z użyciem osocza bogato płytkowego.

BEZPIECZEŃSTWO!!!

Zabieg z zastosowaniem PRP jest absolutnie bezpieczny, naturalny, i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji autoimmunologicznych.
Każdy może stać się posiadaczem kremu z własnym osoczem bogatopłytkowym (Autologic Krem), który wskazany jest do regeneracji i odbudowy skóry, łagodzenia podrażnień i mikrourazów, głębokiego nawilżania, codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i wrażliwej, redukcji wiotkości, przywrócenia jędrności i elastyczności oraz zmniejszenia widoczności zmarszczek. Połączenie zabiegu z zastosowaniem osocza bogatopłytkowe z terapią dwutlenkiem węgla w czasie jednej sesji zabiegowej to zupełnie nowa, dająca w krótkim czasie  wyjątkowo dobre rezultaty  metoda  o szerokim spektrum wskazań.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg ten jest dobrze tolerowany przez pacjentów, ale w celu zmniejszenia dyskomfortu można zastosować znieczulenie miejscowe.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Terapia z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego pozwala uzyskać naturalne, trwałe efekty regeneracji i odbudowy skóry widoczne jako: poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po około dwóch tygodniach.

Jak przebiega terapia?

Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogato płytkowego (PRP). W tym celu tuż przed planowanym zabiegiem lekarz pobiera potrzebną ilość krwi za pomocą sterylnego, zamkniętego, próżniowego systemu o kalibrowanej objętości.
Następnie umieszczamy probówki z krwią w specjalistycznej wirówce w celu odseparowania osocza od pozostałych frakcji krwi. Po odwirowaniu pobieramy z nich osocze i aplikujemy je pacjentowi za pomocą cienkich igieł do mezoterapii.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Chociaż zabieg z wykorzystaniem osocza bogato płytkowego jest bardzo bezpieczny to jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Należą do nich: ciąża, okres laktacji, choroba nowotworowa, ostre zakażenie wirusowe, zakażenie wirusem HIV, przewlekłe choroby wątroby, choroby immunologiczne, stosowanie leków immunosupresyjnych, zaburzenia krzepnięcia oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Wskazania

Zabiegi z zastosowaniem osocza bogato komórkowego i karboksyterapii pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre efekty w redukcji wiotkości skóry zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia.