Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Modelowanie i odmładzanie ust

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Usta fascynują od tysięcy lat. Odzwierciedlają podobnie jak oczy, stan naszego umysłu i uczuć. Są silnym środkiem ekspresji twarzy. Przyciągają uwagę w czasie rozmowy, uwodzą zmysłowością. Chociaż ideały piękna zmieniały się na przestrzeni czas, zawsze ceniona była ich delikatność, miękkość, odpowiednia wielkość, proporcje budowy, symetria. Naturalnie wypełniona czerwień warg, napięte, ale jednocześnie delikatne i miękkie usta nie są zarezerwowane tylko dla osób młodych. Chociaż w miarę starzenia się dochodzi do zwężenia czerwieni wargowej, opadnięcia kącików ust, zwiotczenia i utraty jędrności warg, które pokrywają się zmarszczkami podobnie jak pozostałe partie skóry, zmiany te można odwrócić.

Obowiązkowe zwiększanie objętości ust jest obecnie trendem słabnącym. Częściej zwraca się uwagę na ich młodzieńcze napięcie, elastyczność, jędrność, symetrię i równowagę, zachowanie właściwych proporcji wargi górnej i dolnej. Korekta ust przy pomocy kwasu hialuronowego jest lekarskim zabiegiem opartym na iniekcji. Właściwie wykonana pozwala uzyskać naturalne rezultaty, subtelną ale zauważalną poprawę objętości, odświeżenie, czy rewitalizację warg. Zabieg ten jest również ratunkiem dla wysychających ust, ze skłonnością do pękania.

W ramach zabiegów modelowania i odmładzania ust możliwe jest m.in. zwiększenie objętości ust, korekcja dysproporcji pomiędzy górną, a dolną wargą, podkreślenie konturu ust, wypełnienie drobnych zmarszczek nad górną wargą, korekcja kształtu ust oraz przywrócenie ich nawilżenia.

Czy zabieg jest bolesny?

Preparaty kwasu hialuronowego służące do korekty objętości i nawilżania ust mogą być wzbogacone w środek znieczulający – lidokainę. Dodatkowe nałożenie kremu Emla na ok. 30 minut przed zabiegiem, czyni tę procedurę praktycznie niebolesną i bardzo dobrze tolerowaną przez pacjentów. Rzadko konieczne jest wykonanie znieczulenia przewodowego (zastrzyk znieczulający).

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Modelowanie i odmładzanie ust preparatami na bazie kwasu hialuronowego zapewni natychmiastowy i bardzo naturalny efekt korekcji, utrzymujący się około 9-12 miesięcy.

Jak przebiega terapia?

Preparat kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany przez lekarza w skórę właściwą przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. Iniekcji dokonuje się w zależności od potrzeb w okolicę konturu ust poprawiając ich kształt i obrys, w samą czerwień wargową w celu zwiększenia objętości i wyrównania wyglądu, poprawy proporcji i uzyskania symetrii, ale również tylko po to, aby lepiej nawilżyć usta, zlikwidować drobne zmarszczki na ich powierzchni, bez wyraźnego zwiększania objętości warg. Iniekcje w tzw. rynienką podnosową podkreślają „łuk Kupidyna”. Wypełnienie pionowych zmarszczek wokół ust odmładza tę okolicę, a podniesienie opadających kącików przywraca twarzy pogodny, radosny wygląd.

Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, dotykania i masowania miejsc iniekcji, spożywania gorących potraw. W ciągu kilku dni po zabiegu należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ekstremalne ciepło i zimno, unikać solarium oraz sauny.
Jeżeli pacjent ma skłonność do opryszczki wargowej należy profilaktycznie przed i po zabiegu stosować Heviran.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Do przeciwwskazań zaliczyć należy m.in. ciążę i karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik aktywny), choroby nowotworowe oraz o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych i nadwrażliwość na składniki preparatu.
Skutki uboczne obserwowane po zabiegu objawiają się przeważnie jako reakcje w miejscu wstrzyknięcia: zaczerwienienie, obrzęk, świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość w miejscu korekcji. Ważnym, negatywnym skutkiem zbiegu z użyciem kwasu hialuronowego w okolicy ust jest nadanie im nadmiernej objętości, nieadekwatnej do kształtu i rysów twarzy. Czyni to efekt zabiegu nienaturalnym, wprowadza dysonans, zaburza harmonię i proporcje prawidłowej budowy. To „działanie niepożądane” jest ściśle związane z techniką i sposobem wykonania zabiegu, podaniem zbyt dużej ilości preparatu. Warto więc przed zabiegiem dokładnie omówić z lekarzem oczekiwania i ewentualny efekt końcowy. Poczucie estetyki osoby wykonującej zabieg i przestrzeganie ogólnie przyjętych kanonów piękna są wiodącymi czynnikami decydującymi o sukcesie korekty ust.

Wskazania

Utrata jędrności, zmarszczki na czerwieni wargowej i wokół ust. Wysychanie czerwieni wargowej, pękanie ust. Nierówny kontur warg, opadające kąciki, asymetria ust, zatarcie rynienki nad górną wargą i łukiem kupidyna. Zmniejszenie objętości ust i wąska czerwień wargowa.