Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Nici liftingujące PDO

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Nici PDO to najnowszy produkt przeznaczony do zabiegów chirurgii plastycznej i dermatologii estetycznej. Ten innowacyjny system nici liftingujących został stworzony, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów. W ofercie znalazły się różne rodzaje nici PDO: Nici Mono po wprowadzeniu do skóry powodują pobudzenie syntezy kolagenu. Wykazują również działanie napinające i wygładzające skórę. Posiadają stosunkowo niewielkie zdolności do podnoszenia tkanek. Stosowane są głównie w zabiegach mających na celu wygładzenie zmarszczek mimicznych, zwiększenie objętości policzków, wygładzania okolicy dekoltu i szyi oraz liftingu podbródka.
Skręt nici typu Twin umożliwia silniejszą odpowiedź tkankową i większą syntezę kolagenu wokół zaimplantowanej nici. Nici typu Twin możemy stosować w tych samych lokalizacjach co nici Mono jeśli pożądana jest większa synteza kolagenu. Ze względu na swoją budowę są znacznie sztywniejsze w porównaniu z nićmi MONO, dlatego wykazują większą zdolność do wygładzania i napinania położonej nad nimi skóry.
Nici skręcone na igle Screw i DS.(double screw) doskonale nadają się do wszelkiego typu zabiegów, w których zależy nam na podniesieniu skóry, odciągnięciu fałdów nosowo-wargowych, linii marionetek czy podniesieniu powiek.
Nici haczykowe MGB zawierają szereg drobnych haczyków, które otwierają się w jedną stronę po zaimplantowaniu w tkankach. Sprawia to, że nici MGB są w stanie unieść i utrzymać w nowej pozycji opadające tkanki. Dzięki prostocie implantacji nici MGB stanowią najbezpieczniejszą i najmniej obciążającą dla pacjenta alternatywę z pośród wszystkich dostępnych na rynku nici haczykowych czy stożkowych.
Substancja PDO (polidioksanon), z której wykonane są nici pobudza naturalny proces produkcji kolagenu, co gwarantuje długotrwały efekt estetyczny.
Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych i wykazuje wysoki profil bezpieczeństwa Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg nie wymaga żadnych nacięć na skórze, ani nie pozostawia blizn – jest prosty, bezpieczny i bezbolesny. Cała procedura trwa zaledwie ok. 30 minut, a zaimplementowane nici są niewidoczne i niewyczuwalne.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Efekt wygładzenia zmarszczek i korekcji zwiotczałej skóry, wynikający z mechanicznego oddziaływania wprowadzonych nici, widać bezpośrednio po zabiegu.Efekt wypełnienia i ujędrnienia skóry, który wynika z procesu syntezy włókien kolagenowych, widoczny jest po około miesiącu i nasila się z czasem. Efekty zabiegu utrzymują się średnio przez 2-3 lata.

Jak przebiega terapia?

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia miejscowego (krem znieczulający). Następnie lekarz zaznacza punkty wprowadzenia igieł i linie wprowadzania nici pod skórą. Po oznaczeniu zakresu zabiegu wchłanialną nić umieszczoną na specjalnej igle wprowadza się pod skórę, dzięki czemu uzyskuje ona efekt napięcia i wygładzenia.Zaraz po zabiegu skóra mogą pojawić się zaczerwienienia, ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku godzin.
Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.

Zalecenia pozabiegowe

Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja z lekarzem specjalistą, którego zadaniem jest wykluczenie wszystkich przeciwwskazań. Ten zabieg pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez konieczności poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym.
Do przeciwwskazań należy: ostre lub przewlekłe stany zapalne skóry, aktywne zakażenia w miejscu planowanego wstrzyknięcia preparatu, opryszczka, nadwrażliwość na preparat, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, cukrzyca, kolagenoza, choroba niedokrwienna serca, terapia lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi, nadciśnienie, ciążą i laktacja . Jeżeli pacjent przyjmuje leki, należy przed zabiegiem poinformować o tym lekarza.

Wskazania

Ten zabieg pozwala osiągnąć doskonały rezultat estetyczny bez konieczności poddawania się tradycyjnym operacjom chirurgicznym. wszystkim pacjentom w wieku 30-65 lat z objawami wiotkiej skóry, którzy chcą poprawić owal twarzy, zredukować zmarszczki, poprawić jędrność skóry.

Główne wskazania do zastosowania zabiegu z użyciem nici PDO to
Na twarzy:
– Pionowe i poziome zmarszczki na czole
– Lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi
– Dolna powieka – worki
– Policzki
– Wyraźny fałd nosowo-wargowy
– Rowek policzkowo-jarzmowy
– Fałd podbródkowy
– Fałd marionetkowy
– V-lifting
– Opadające policzki i obszar pod dolną szczęką
– Fałdy skóry na policzku
– Pomarszczone policzki
Na ciele:
– Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
– Ujędrnianie i kształtowanie piersi
– Zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
– Niewrażliwa skóra i tkanka podskórna (szczególnie po liposukcji)
– Otyłość – ramiona, brzuch, żebra