Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Terapia kolagenowa skóry

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

W procesie starzenia się skóry, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, obserwuje się dodatkowo zmniejszenie ilości i redystrybucję  podskórnej tkanki tłuszczowej oraz osłabienie mięśni twarzy. Skutkiem tego procesu jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w owalu twarzy. Jedną ze strategii przeciwdziałania tym zjawiskom jest próba uzupełnienia zasobów kolagenu w skórze oraz niwelowania efektów jego ubytku.

Zabieg tworzy optymalne warunki do odbudowy tkanki łącznej poprzez między innymi aktywację fibroblastów i monocytów do produkcji nowego kolagenu typu III. Dodatkowo w wyniku rozpadu staje się on cennym źródłem aminokwasów, które nasz organizm wykorzystuje do syntezy nowych białek.

Produkt jest całkowicie bezpieczny, nie wywołuje skutków ubocznych, ani reakcji alergicznych, dając jednocześnie bardzo dobre rezultaty.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. U osób szczególnie wrażliwych wystarczy zastosować przed iniekcjami krem znieczulający.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Zabieg z użyciem produktu natychmiastowo przywraca twarzy świeży i młody wygląd, zarówno dzięki korekcji zmarszczek, jak i biostymulacji , czyli pobudzeniu naturalnej odbudowy kolagenu. Efekty utrzymują się co najmniej rok. W przypadku regeneracji blizn efekty są trwałe.

Jak przebiega terapia

Lekarz przeprowadza dokładną analizę tych partii twarzy i ciała, które będą poddane terapii. Ocenia skórę, rodzaj defektów estetycznych, dobiera odpowiedni preparat.  Często łączy różne techniki uzyskując zaraz po zabiegu optymalny, subtelny rezultat. Już po pierwszym zabiegu zmarszczki wyraźnie zmniejszają się, a skóra ulega poprawie. Uzyskujemy efekt naprężenia i wypełnienia. Zaleca się wykonanie 4 zabiegów w ciągu  2 miesięcy (co2 tygodnie).   Bardzo ważne jest, aby uzyskana korekta miała charakter naturalny, odmładzała twarz, przywracała właściwe proporcje i harmonię rysów, wyrównywała symetrię, nie ingerując w sposób zasadniczy w wygląd, ponieważ ideały piękna zmieniają się z czasem, tak jak i twarze pacjentów z wiekiem.

Zalecenia pozabiegowe

Zaraz po zabiegu zaleca się powstrzymanie od nakładania makijażu. W ciągu kilku następnych godzin sugeruje się unikanie sauny, długiej ekspozycji skóry na działanie światła słonecznego, promieniowania UV, temperatur poniżej 0 st.C. Dotychczasowe zasady pielęgnacji skóry pozostają niezmienione. W przypadku pojawienia się w miejscu iniekcji siniaka można zastosować dodatkowo odpowiedni krem przyspieszający jego wchłanianie.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Zabieg nie jest rekomendowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także u osób z chorobami o podłożu autoimmunologicznym, chorobami nowotworowymi, ze skłonnościami do powstawania blizn przerostowych, stanami zapalnymi skóry (opryszczka, trądzik).
Działania niepożądane wynikają z techniki iniekcyjnej. Wśród możliwych objawów niepożądanych pojawiają się czasem małe siniaczki, zaczerwienienia, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia, świąd w przypadku skóry wrażliwej. Wszelkie objawy niepokojące, występujące zaraz po zabiegu lub odroczone w czasie powinny być skonsultowane z lekarzem wykonującym zabieg.

Wskazania

Rekonstrukcja i odbudowa skóry oraz regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej. Utrata jędrności i napięcia skóry twarzy i ciała. Poprawa jakości skóry (problemy skóry dojrzałej), regeneracja skóry i opóźnianie procesu starzenia. Odbudowa  i wyrównanie ubytków skóry skórnych zlokalizowanych na twarzy oraz całym ciele ( blizny zanikowe, potrądzikowe, rozstępy). Przyspieszenie procesu gojenia i regeneracji skóry.