Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Dermapen

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Dermapen to urządzenie, przy pomocy którego można wykonać zabieg będący alternatywą dla klasycznej mezoterapii lub nawet lasera frakcyjnego. Jest to rodzaj automatycznego dermorollera, który pozwala na wprowadzenie substancji czynnych w głąb skóry. Mechanizm działania oparty jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsacyjnych igieł. Funkcja automatyczna zwiększa efektywność zabiegu, redukuje doznania bólowe i dyskomfort odczuwany przez pacjenta, skraca czas zabiegu i pozwala na kontrolę głębokości iniekcji. Dermapen stosuje się w: terapii wiotkiej i cienkiej skóry, aby pobudzić procesy tworzenia nowego kolagenu i elastyny, stymulować fibroblasty poprzez działanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego, spłycić blizny i rozstępy, poprawić gęstość i elastyczność skóry, poprawić jej ukrwienie, odżywienie, ujednolicenie kolorytu. Zabieg stosuje się również w celu stymulowania skóry głowy w leczeniu wypadania włosów i łysienia, również u mężczyzn. Bodziec w postaci mikronakłuwania skóry generuje w niej procesy naprawcze, a jednoczesne podawanie substancji chemicznych (np. preparatu kwasu hialuronowego – JALUPRO, koktajli mezoterapeutycznych, osocza bogatopłytkowego, krzemionki, aminokwasów) zwiększa efektywność zabiegu.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonany przy użyciu Dermapen jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry stosowana w Dermapen zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych i stymuluje naturalne procesy naprawcze w skórze, jednocześnie redukując ból i dyskomfort pacjentów. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,5mm do 2,5mm) pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu. W celu zminimalizowania dyskomfortu związanego z mikronakłuciami można zastosować przed zabiegiem krem znieczulający Emla.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna i jędrna. Najlepsze efekty zabiegów z użyciem Dermapen uzyskuje się po wykonaniu serii kilku (2-6) procedur w odstępach 1-2 tygodni. Ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju problemu skóry, który ma szansę być rozwiązany przy pomocy mikronakłuwania. Uzyskane efekty poprawy jakości skóry mają charakter stały i nie cofają się z czasem. Starzenie się skóry i całego organizmu jest jednak procesem, którego nie możemy jeszcze powstrzymać. Dlatego tak ważne są wszystkie działania zmierzające do pobudzenia naturalnej regeneracji skóry. W celu istotnego spowolnienia procesów starzenia się, zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów dwa razy w roku. W przypadku innych problemów na skórze (blizny, rozstępy, przebarwienia) wymaganą poprawę można uzyskać powtarzając serię zabiegów co 3 miesiące. Okresowe powtórzenie zabiegu intensyfikuje efekt naprawy skóry.

Jak przebiega terapia?

Procedura z użyciem Dermapen jest zabiegiem lekarskim. Przed wykonaniem zabiegu lekarz ocenia stan skóry pacjenta, dobiera rodzaj stosowanego preparatu i planuje schemat dalszego postępowania. Po przygotowaniu skóry dokonuje się automatycznych mikronakłuć przy pomocy sterylnej i jednorazowej końcówki zaopatrzonej w liczne mikroigiełki, które wchodzą w głąb skóry na głębokość od 0,5 mm do 2,5 mm. Jednocześnie wprowadzany jest środek leczniczy. Nakłuwając skórę powodujemy mikrouraz, który stymuluje organizm do samoleczenia i uruchamia procesy regeneracyjne. Pierwszy etap rozpoczyna się wraz z wydzielaniem czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i tworzenia nowych komórek naskórka, namnażania fibroblastów odpowiedzialnych za wytwarzania m.in. nowego kolagenu, elastyny, glikozaminoglikanów, tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Druga faza stymulacji skóry skutkuje przebudową/remodelingiem leczonych tkanek. Kwintesencją działania techniki mikronakłuć są naturalne zdolności organizmu do samoleczenia, odbudowy i regeneracji. Dermapen znacząco skraca również czas leczenia i powrotu pacjenta do codziennych czynności.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu zalecana jest pielęgnacja skóry zgodnie z jej rodzajem i ewentualnymi problemami istniejącymi już wcześniej. Stosowanie preparatów przyspieszających regenerację skóry skraca okres „rekonwalescencji” i daje komfort pozabiegowy. Procedura z użyciem Dermapen nie wyłącza z codziennej aktywności.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Przeciwwskazania: stany zapalne skóry, alergia, opryszczka, zmiany ropne na skórze, alergia na któryś ze składników preparatu, skóra naczynkowa, ciąża, cukrzyca, choroby nowotworowe. Odpowiedni dobór pacjentów i właściwa technika wykonania zabiegu oraz zalecenia pozabiegowe minimalizują ryzyko działań niepożądanych.

Wskazania

Zabieg Dermapen jest szczególnie polecany w celu poprawy jakości skóry wiotkiej i cienkiej, ze zmarszczkami i przebarwieniami, do leczenia blizn potrądzikowych, poparzeniowych, pooperacyjnych, leczenia rozstępów, a także w terapii wypadania włosów i łysienia. Zabieg zalecany jest do terapii skóry całej twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ramion, brzucha, nóg i skóry głowy. Widocznie spłyca zmarszczki, zwęża poszerzone pory a także pogrubia skórę, poprzez naturalną stymulację produkcji kolagenu.