Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Odbudowa tkankowa – polikaprolakton

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Odbudowa tkankowa – polikaprolakton to pierwsze innowacyjne rozwiązanie na rynku wypełniaczy, które pozwala cieszyć się trwałym efektem odmłodzonej i ujędrnionej skóry, bez konieczności odwiedzania gabinetu co kilka miesięcy. Polikaprolakton to nowa rodzina wypełniaczy biostymulujących łączących bezpieczeństwo, możliwość doboru czasu trwania efektu zabiegowego, ze stabilnością jego utrzymywania. To zabiegi nie tylko wypełniające, ale bardzo silnie odmładzające, przywracające gęstość i naturalną jędrność skóry.

Polikaprolakton to dobrze znany i popularny na całym świecie biostymulator, który daje niepowtarzalne możliwości, delikatnie uzupełnia objętość i w dłuższej perspektywie odbudowuje utracony kolagen pozwalając uzyskać naturalny wygląd. Twarz nie tylko odzyskuje utraconą objętość, ale też znacząco poprawia się jakość skóry.                                                                                       

Pacjent sam decyduje, jak długo utrzymują się rezultaty zabiegu. Produkt na tle innych wypełniaczy wyróżniają cztery warianty zabiegu, pozwalające określić przedział czasowy, w jakim chcemy widzieć jego efekty. To z kolei eliminuje potrzebę ich częstego powtarzania.

Do wyboru jest kilka produktów o różnym stężeniu. To zabiegi nie tylko wypełniające, ale bardzo silnie odmładzające, przywracające gęstość i naturalną jędrność skóry na dłuższy czas.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. U osób szczególnie wrażliwych wystarczy zastosować przed iniekcjami krem znieczulający.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Zabieg natychmiast przywraca twarzy świeży i młody wygląd, zarówno dzięki korekcji zmarszczek, jak i biostymulacji ­ czyli pobudzeniu naturalnej odbudowy kolagenu. Twarz nie tylko odzyskuje utraconą objętość, ale też znacząco poprawia się jakość skóry. Natychmiastowy  i stopniowo, subtelnie  narastający rezultat  stabilnie utrzymuje się w wybranym przez pacjenta czasie –  rok, 2, 3 lub 4 lata

Przeciwskazania oraz działania niepożądane

Ciąża, okres karmienia piersią, ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry, miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe, cukrzyca niewyrównana, choroba nowotworowa, alergie na stosowany preparat, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, np. aspiryna, wcześniejsze zabiegi z użyciem wypełniaczy permanentnych.

Działania niepożądane wynikają z techniki iniekcyjnej. Wśród możliwych objawów niepożądanych pojawiają się czasem małe siniaczki, zaczerwienienia, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia. Wszelkie objawy niepokojące, występujące zaraz po zabiegu lub odroczone w czasie powinny być skonsultowane z lekarzem wykonującym zabieg.

Zalecenia pozabiegowe

Zaraz po zabiegu zaleca się powstrzymanie od nakładania makijażu. W ciągu kilku następnych godzin sugeruje się unikanie sauny, długiej ekspozycji skóry na działanie światła słonecznego, promieniowania UV, temperatur poniżej 0 st.C. Dotychczasowe zasady pielęgnacji skóry pozostają niezmienione. W przypadku pojawienia się w miejscu iniekcji siniaka można zastosować dodatkowo odpowiedni krem przyspieszający jego wchłanianie.

Wskazania

Korekcja głębokich fałd i zmarszczek oraz uzupełnienia ubytków w objętości twarzy, uniesienie linii brwi, modelowanie kości policzkowych, spłycenie bruzd nosowo-wargowych, modelowanie linii żuchwy, modelowanie podbródka, kształtowanie brody, korekta linii marionetki, korekta zmarszczek „palacza”, modelowanie skroni, poprawa jakości skóry szyi.

Produkt może być także użyty jako typowy wypełniacz (np. w przypadku  bruzd nosowo-wargowych czy do wolumetrii twarzy).