Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Miękki lifting

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego przeprowadza lekarz. Przy pomocy cienkiej igły lub kaniuli wstrzykuje preparat w te partie twarzy i ciała, które należy skorygować. Mogą to być delikatne zmarszczki powierzchniowe, głębsze liniowe zmarszczki, bruzdy, głębokie fałdy lub ubytki wolumetryczne (objętościowe). W korekcji zmarszczek wykorzystuje się różne techniki, ich właściwe połączenie optymalizuje efekt zabiegu i pozwala zminimalizować skutki uboczne iniekcji.

Kwas hialuronowy (HA) to wielocukier, podstawowy składnik skóry, substancja naturalna występująca we wszystkich organizmach żywych. Obecny jest w stawach, tkance łącznej, gałce ocznej, płynie łzowym i sznurze pępowinowym. Największym rezerwuarem HA jest skóra. Tu znajduje się ponad 50% jego ilości, która gwarantuje w młodej skórze prawidłową jędrność, sprężystość i brak zmarszczek. Wynika to m.in. z właściwości wiązania wody przez kwas hialuronowy, dzięki czemu tkanki, a zwłaszcza skóra jest prawidłowo uwodniona – nawilżona i elastyczna. Z wiekiem ilość HA maleje. Przyczynia się do tego m.in. palenie tytoniu lub narażenie na działanie promieniowania ultrafioletowego. W efekcie skóra traci jędrność, zmniejsza się jej napięcie, staje się wiotka i pokryta zmarszczkami.

Syntetyczny kwas hialuronowy jest prawie identyczny z naturalnym. Nie daje objawów alergii i nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Preparaty zawierające HA wstrzyknięte do skóry uzupełniają jego niedobór, wypełniają zmarszczki, zwiększają objętość niektórych rejonów, modelują twarz poprawiając jej rysy, proporcje i nierówny kontur, poprawiają wygląd ust przez adekwatne ich wymodelowanie oraz ujędrnienie czerwieni wargowej, skutecznie nawilżają skórę – pobudzają naturalne procesy regeneracyjne i stymulują jej odbudowę. Dzięki temu nawet po użyciu kwasu hialuronowego w celu wypełnienia zmarszczek, czy wolumetrii, a zwłaszcza po biorewitalizacji i po wchłonięciu HA, skóra wygląda znacznie lepiej niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach jest pochodzenia niezwierzęcego. Jest hipoalergiczny, dobrze przyswajany i ulega izowolumetrycznej biodegradacji, czyli wchłania się bez efektów ubocznych pozostawiając odbudowaną skórę.

Czy zabieg jest bolesny?

Techniki ostrzykiwania kwasem hialuronowym z zastosowaniem kaniuli są praktycznie niebolesne. W niektórych przypadkach na około 30 min. przed zabiegiem, na miejsca które będą poddane iniekcji nakłada się krem zawierający środek znieczulający (Emla). Niektóre preparaty kwasu hialuronowego mają dodatek substancji znieczulającej – lidokainy, co czyni zabieg zupełnie niebolesnym.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Zabieg wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt. Preparaty HA ulegają powolnej degradacji i po 9-18 miesiącach całkowicie wchłaniają się, pozostawiając jednak skórę bardziej gładką, jędrną i zwartą. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba w ciągu kolejnych tygodni/miesięcy zabieg można uzupełnić wykonując kolejną iniekcję kwasu hialuronowego.

Jak przebiega terapia?

Lekarz przeprowadza dokładną analizę tych partii twarzy i ciała, które będą poddane terapii. Ocenia skórę, rodzaj defektów estetycznych, dobiera odpowiedni preparat, który wprowadza bezpośrednio do skóry lub tkanki podskórnej przy pomocy igły lub kaniuli. Często łączy różne techniki uzyskując zaraz po zabiegu optymalny, subtelny rezultat. Już po pierwszym zabiegu zmarszczki wyraźnie zmniejszają się, a skóra ulega poprawie. Uzyskujemy efekt naprężenia i wypełnienia (efekt liftingu).

Bardzo ważne jest, aby uzyskana korekta miała charakter naturalny, odmładzała twarz, przywracała właściwe proporcje i harmonię rysów, wyrównywała symetrię, nieingerując w sposób zasadniczy w wygląd, ponieważ ideały piękna zmieniają się z czasem, tak jak i twarze pacjentów z wiekiem.
Odstęp czasowy między zabiegiem wypełniania zmarszczek, a niektórymi metodami odmładzania skóry, powinien wynosić ok. 2 tygodnie. Pewne zabiegi można łączyć ze sobą i wykonywać jednocześnie z iniekcjami kwasu hialuronowego.

Zalecenia pozabiegowe

Zaraz po zabiegu zaleca się powstrzymanie od nakładania makijażu. W ciągu kilku następnych godzin sugeruje się unikanie sauny, długiej ekspozycji skóry na działanie światła słonecznego, promieniowania UV, temperatur poniżej 0 st.C. Dotychczasowe zasady pielęgnacji skóry pozostają niezmienione. W przypadku pojawienia się w miejscu iniekcji siniaka można zastosować dodatkowo odpowiedni krem przyspieszający jego wchłanianie.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Przeciwwskazania to: ciąża i okres karmienia piersią, choroby o podłożu autoimmunologicznym i nowotworowe, skłonność do powstawania blizn przerostowych, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik aktywny) oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Skutki uboczne obserwowane po zabiegu mogą mieć charakter natychmiastowy lub wystąpić z pewnym opóźnieniem. Są głównie wynikiem reakcji w miejscu wstrzyknięcia: zaczerwienienie, wylew podskórny – siniak, stan zapalny skóry, obrzęk, świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość w miejscu korekcji, sporadycznie obrzęk utrzymujący się od kilku godzin do kilku dni. Wszelkie objawy niepokojące, występujące zaraz po zabiegu lub odroczone w czasie powinny być skonsultowane z lekarzem wykonującym zabieg.

Wskazania

Utrata jędrności i napięcia skóry twarzy i ciała. Wygładzenie zmarszczek, bruzd i fał skórnych takich jak: bruzda nosowo-wargowa, zmarszczka „palacza” oraz tzw. „linia marionetki”, „dolina łez”, „lwia bruzda”. Kształtowanie konturów twarzy, wypełnianie ubytków wolumetrycznych m.in. modelowanie kości policzkowych, owalu twarzy, brody, nosa, płatków uszu. Powiększenie i korekta kształtu ust, ich nawilżenie. Poprawa jakości skóry (problemy skóry dojrzałej), uszkodzenia posłoneczne skóry, leczenie blizn potrądzikowych i innych. Wspomaganie leczenia zmarszczek mimicznych. Poprawa wyglądu dłoni, kształtu nosa, płatków uszu.