Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Utrata proporcji twarzy i ciała

admin

In Wskazania Posted

Młody, zdrowy i estetyczny wygląd twarzy kojarzy się z prawidłową kondycją skóry, ale również z zachowaniem właściwych proporcji, harmonii i równowagi pomiędzy poszczególnymi partiami twarzy. Obraz ten uzupełnia naturalna mimika.

Upływ czas lub znaczna utrata wagi sprawia, że dochodzi do nasilenia się wiotkości skóry, utraty jej elastyczności i napięcia. Zaniki w obrębie tkanki podskórnej, mięśniowej i kości przyczyniają się do pojawienia się ubytków objętości w niektórych rejonach twarzy (tzw. zaburzenia wolumetrii) np. w okolicy policzków, skroni, oczodołów, brody czy żuchwy. Pogłębiają się również bruzdy nosowo-wargowe. Odwróceniu podstawą w dół ulega „trójkąt twarzy”, co powoduje, że przewagę objętościową uzyskuje dolna 1/3 cześć twarzy, podczas gdy u dzieci i osób młodych trójką ten skierowany jest podstawą ku górze. Odpowiadają za to m.in. dobrze zaznaczone kości policzkowe i właściwa objętość środkowego piętra twarzy.

Zaburzenia wolumetrii nasilone przez siłę grawitacji i pogłębiającą się utratę elastyczności skóry można obecnie skutecznie leczyć.