Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Nieinwazyjne konturowanie twarzy i ciała – radiofrekwencja

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Z wiekiem włókna kolagenowe w skórze ulegają uszkodzeniu, co powoduje zmarszczki i wiotkość skóry. Produkt to opatentowana technologia wykorzystania wysokich częstotliwości fal radiowych (RF) w celu bezpiecznego nagrzewania głębszych partii skóry. Stymulują one wzrost nowego kolagenu i przyczyniają się do uzyskania młodszego wyglądu skóry. Ciepło napina włókna kolagenowe, które z wiekiem wiotczej i rozciągają się. Dochodzi również do pobudzenia produkcji nowego kolagenu i innych włókien podporowych skóry, dzięki czemu staje się ona grubsza i gładsza. Zabieg pomaga wygładzić, napiąć i głęboko konturować skórę twarzy i ciała w celu uzyskania ogólnie młodszego wyglądu, bez konieczności zabiegu chirurgicznego ani iniekcji, bez okresu rekonwalescencji. W przeciwieństwie do zabiegów laserowych, zabieg jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Opracowano różne zabiegi w celu prowadzenia terapii twarzy, okolic oczu, powiek (górne, dolne), brzucha i innych części ciała, gdzie skóra jest luźna lub obwisła.

Zabieg pozwala uzyskać napiętą i gładką skórę, wygładzoną i młodziej wyglądającą twarz. Szczególnie dobre rezultaty uzyskuje się w celu podniesienia/ zakonturowania linii żuchwy, opadniętego podbródka, napięcia skóry pod brodą.

Zabieg daje bardziej napiętą i sprężystą skórę wokół oczu i powiek, spłycenie zmarszczek i linii tzw. „kurzych łapek”, zmniejszenie obwisania powiek a w efekcie młodsze spojrzenie i uniesiony kontur oczu. Oczy wyglądają na mniej zmęczone, poprawa się koloryt okolic oka, łatwiejsze jest nakładanie makijażu.

Zabieg to nieinwazyjny sposób na uzyskanie gładszej i bardziej napiętej skóry wokół ust, zlikwidowanie drobnych zmarszczek i pionowych linii nad wargami. Wargi stają się bardziej wydatne i gładkie.

Zabieg  pozwala napiąć skórę ciała, w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się oznaki starzenia m.in. na brzuchu, podudziach, kolanach, łokciach, ramionach i dłoniach. To bardzo dobra metoda przywracająca napięcie skóry, która uległa zwiotczeniu i rozciągnięciu po ciąży i utracie masy ciała. Zabieg jest metodą wspomagającą leczenie cellulitu – łagodzi jego wygląd. Spłyca „wgłębienia” na skórze ciała, wygładza strukturę skóry.

Zabieg  to skuteczna alternatywa do liftingu operacyjnego – zabieg, który w sposób rozłożony w czasie, przywraca młodzieńczy owal twarzy, „otwarte spojrzenie”, odmłodzoną skórę. Zalecany jest u osób już po 30-35. roku życia, jako prewencja starzenia skóry oraz metoda niechirurgicznej korekty niedoskonałości twarzy i ciała. To unikalna, wiodąca technologia będąca „złotym standardem” w zabiegach napinania i konturowania skóry. Tylko oryginalny produkt wykonany przez doświadczonego lekarza może zapewnić optymalny efekt liftingu.

Zabieg  jest jednorazowym zabiegiem terapeutycznym. Efekty są długookresowe. Może być stosowany niezależnie od barwy skóry czy pory roku. Nie wymaga rekonwalescencji. Najczęściej pewna widoczna poprawa zauważalna jest natychmiast po zabiegu i staje się wyraźniejsza w okresie 3-6 miesięcy. Wynika to z uruchomienia mechanizmów przebudowy i odnowy skóry. Zabieg może być stosowany z innymi zabiegami estetycznymi.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. W czasie jego wykonywania odczuwany jest pewien dyskomfort, który wyznacza poziom terapii. Odczuwanie ciepła jest gwarantem prawidłowego działania stymulującego impulsu. Nowy produkt z technologią Comfort Pluse Technology oraz nową wibrującą rączką zapewnia lepsze rezultaty i większy komfort dla pacjenta.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Najczęściej pewna poprawa widoczna jest natychmiast i staje się wyraźniejsza w okresie 3-6 miesięcy po jednorazowym zabiegu. Oczekiwane efekty to m.in.: gładsza i bardziej napięta skóra oraz zmniejszone obwisanie skóry, odnowione konturowanie wzdłuż linii żuchwy i pod brodą, wygładzenie zmarszczek i drobnych linii wokół ust, oczu i na czole, napięcie luźnej skóry pod brodą. Wyniki mogą utrzymywać się od 2-5 lat, zależnie od stanu skóry i naturalnego procesu starzenia. Rezultaty zabiegu wyglądają naturalnie i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Zabieg jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry. Wizualne poprawa może być różna: od poprawy naprężenia i liftingu wraz z poprawą struktury skóry do bardzo istotnej poprawy, wyraźnie zauważalnego naprężenia i konturowania oraz polepszenia struktury skóry. Zmiany następują stopniowo, ponieważ skóra poprawia się z czasem. Pełne rezultaty można zobaczyć po ok. 6 miesiącach.

Jak przebiega terapia?

Zabieg przeprowadza lekarz. Dokładnie analizuje twarz lub ciało w celu wyznaczenia optymalnego planu procedury. Po zmyciu makijażu, nakładana jest na skórę twarzy lub ciała siatka w postaci kalki, która jest schematem wykonywania w sposób dokładny i precyzyjny. Następnie lekarz przykłada do skóry zwilżonej specjalnym żelem, głowicę zaopatrzoną w końcówkę o różnym przeznaczeniu (twarz, oczy, ciało) i zaprogramowaną na różną ilość impulsów (400-1600). Większa ilość impulsów daje możliwość lepszego efektu liftingującego. W czasie emisji prądu o częstotliwości radiowej (RF), który podgrzewa skórę od środka, z zewnątrz jest ona chłodzona przy pomocy specjalnego systemu, dzięki czemu powierzchnia skóry jest nienaruszona i niezmieniona. Daje to uczucie większego komfortu podczas zabiegu. W czasie zabiegu i zaraz po jego zakończeniu może pojawić się niewielkie zaczerwienienie, które szybko mija. Pacjent może natychmiast powrócić do normalnej aktywności. Bezpośrednio po zabiegu można nakładać makijaż oraz kontynuować zabiegi pielęgnacyjne. Zabieg można łączyć z innymi technikami stosowanymi w medycynie estetycznej.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu można od razu wrócić do normalnych, codziennych zajęć. Nie jest wymagane, jak po zabiegach z użyciem lasera, unikanie słońca, więc zabieg można wykonywać również latem.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Zabieg jest bezpiecznym i nieinwazyjnym. W trakcie zabiegu i po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, niewielki obrzęk, który ustępuje w ciągu kilku godzin. Inne opisywane objawy niepożądane w praktyce zdarzają się sporadycznie i są wynikiem niewłaściwie przeprowadzonej procedury.

Przeciwwskazania: ciąża, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, aktywne choroby tarczycy, zaburzenia rytmu serca, wszczepiony: rozrusznik serca, defibrylator, stymulator elektroniczny, kardiowerter a także implanty okulistyczne.

Wskazania

Główne wskazania do zabiegu to: wiotkość skóry twarzy i ciała, utrata jędrności skóry dojrzałej, skóra obwisła i luźna, profilaktyka starzenia się skóry u osób po 30. roku życia, poprawa jakości skóry twarzy i ciała, wiotkość skóry brzucha po ciąży i redukcji masy ciała, wspomaganie innych zabiegów estetycznych, stanu po zabiegach chirurgicznych np. liftingu twarzy, plastyce powiek, liposukcji.

Alternatywa liftingu operacyjnego twarzy i ciała, kształtowanie ciała: powrót do młodego wyglądu – wygładzenie, napinanie, konturowanie, wspomaganie leczenia cellulitu, uzupełnienie efektu liposukcji chirurgicznej.