Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Terapia skojarzona

admin

In Zabiegi Posted

Gładka, elastyczna oraz jędrna skóra to marzenie większości kobiet i mężczyzn na całym świecie. Uzyskanie tego efektu stanowi wyzwanie w pracy lekarzy medycyny estetycznej i kosmetologów oraz wymaga kompleksowego podejścia do pacjenta. Trafna diagnoza i wyznaczenie właściwego planu terapeutycznego odbywa się często przy współpracy z lekarzem dermatologiem, chirurgiem plastycznym, dietetykiem a niekiedy psychologiem. Klienci współczesnego gabinetu medycyny estetycznej / kosmetologii oczekują jak najlepszych efektów, w jak najkrótszym czasie. Dlatego w Elesthetic clinic często stosujemy terapię skojarzoną.

Terapia skojarzona polega na jednoczesnym zastosowaniu kilku różnych metod walki z problemem w celu osiągnięcia bardziej zadowalających i trwalszych efektów terapeutycznych. Prawidłowe jej dobranie wymaga szerokiej wiedzy z zakresu medycyny i kosmetologii oraz fizykoterapii na temat mechanizmów działania urządzeń medyczno- kosmetycznych, procesów zachodzących w ludzkim ciele, jak również przeprowadzenia szczegółowego wywiadu medycznego i skrupulatnego kontrolowania efektów zastosowanej terapii u pacjenta.

Prawidłowo dobrana terapia skojarzona składa się z zabiegów, które swoim działaniem uzupełniają się wzajemnie oraz wzmacniają swoje działanie np.: złuszczanie progresywne – efekt jest oddalony w czasie, a zabiegi dobrane indywidualnie do potrzeb klienta, dają wzmożony i bezpieczny efekt terapeutyczny. Ilość, częstotliwość oraz kolejność tych zabiegów dobrana jest odpowiednio do stopnia nasilenia problemu.

Terapie skojarzone mają doskonałe zastosowanie w zwalczaniu wszystkich problemów skórnych np.: utrata jędrności, wiotkość skóry, przebarwienia, rumień, cery trądzikowe. Najczęściej stosowanymi i dającymi najlepsze rezultaty zabiegami są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz kosmetologii tj: toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, mezoterapia, rewitalizacja, osocze bogatopłytkowe w połączeniu z karboksyterapią, nici, kawitacja ultradźwiękową, fale radiowe- Thermage, IPL, HiFi, peelingi chemiczne i laserowe. Zastosowanie terapii skojarzonej poprawia jakość cery poprzez pobudzenie procesów syntezy kolagenu oraz elastyny w skórze, szybszą regenerację, wyrównanie kolorytu, oraz poprawę mikrokrążenia.

Zastosowanie terapii skojarzonych jest kluczem do sukcesu w pracy współczesnego gabinetu medycyny estetycznej oraz źródłem zadowolenia pacjentów. W dobie prężnie rozwijającej się technologii, wiedzy lekarzy medycyny estetycznej oraz kosmetologów wszystko to stwarza ogromne możliwości w walce z niedoskonałościami i pozwala na coraz skuteczniejsze i bezpieczne łączenie zabiegów.