Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Kompleksowa rewitalizacja skóry kwasem hialuronowowym

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Kompleksowa rewitalizacja skóry kwasem hialuronowowym dedykowana jest odbudowie i rewitalizacji skóry twarzy i całego ciała, szczególnie miejsc mających opinię „trudnych do poprawy”, takich jak skóra wokół oczu, okolice ust i czerwieni wargowej, skóra szyi i dekoltu oraz grzbietów dłoni. Jest to nowa klasa produktów stabilizowanego kwasu hialuronowego. Nie jest to zabieg przypominający tradycyjną korektę zmarszczek i nie jest to również klasyczna mezoterapia. Produkt nazywany był poprzednio zabiegiem Hydrobalans. Jest to kuracja zalecana przede wszystkim w celu biorewitalizacji skóry dojrzałej z różnymi oznakami starzenia się lub w celu profilaktyki starzenia się skóry młodej.

Dzięki zabiegowi można łatwo zwalczyć efekty wieloletniego działania słońca na skórę. Fotostarzenie się skóry powodowane jest w głównej mierze przez promienie UVA – wnikają one aż do skóry właściwej działając niszcząco na włókna kolagenowe i elastynę, które odpowiadają za nawilżenie skóry, jej elastyczność i jędrność. Kompleksowa rewitalizacja skóry kwasem hialuronowowym stymuluje produkcję kolagenu i sprawiają, że skóra staje się bardziej gładka i elastyczna, odzyskuje zdrowy, promienny wygląd.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg jest dobrze tolerowany przez pacjentów. U osób szczególnie wrażliwych wystarczy zastosować przed iniekcjami krem znieczulający (Emla) lub chłodzący spray.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Poprawa jakości skóry wynikająca z lepszego jej nawilżenia widoczna jest już po pierwszym zabiegu. Najlepsze rezultaty związane z odbudową i stymulacją skóry do regeneracji obserwowane są po wykonaniu serii 2-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-3 tygodni. Zalecane jest zastosowanie preparatu raz w miesiącu, o charakterze podtrzymującym uzyskany efekt, a całą serię należy powtórzyć 2 razy do roku.

Jak przebiega terapia?

W celu uzyskania optymalnych efektów terapeutycznych i zminimalizowania działań niepożądanych konieczne jest podanie preparatu przy pomocy odpowiedniej techniki iniekcji. Nie jest to typowa mezoterapia. Jest to zabieg lekarski. Po zabiegu na skórze nie powinny być widoczne wyraźne grudki. Lekarz wstrzykuje stabilizowany kwas hialuronowy metodą mikronakłuć lub liniowo, prostopadle do zmarszczek, a następnie wykonuje masaż w celu dokładnego rozprowadzenia podanego preparatu i lepszego ukrwienia leczonego miejsca.

Rekomendowana seria 3 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych zapewni satysfakcjonujące efekty estetyczne: odbudowę skóry, wzrost jej elastyczności, wygładzenie drobnych zmarszczek, przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, długotrwały efekt rewitalizacji, świeży, promienny wygląd i regenerację skóry dzień po dniu.

Zalecenia pozabiegowe

Zaraz po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu oraz unikanie w dniu zabiegu innych zabiegów kosmetycznych, sauny, wystawiania skóry na działanie promieniowania UV (solarium, słońce), nadmiernego wysiłku fizycznego i korzystania z basenu. Są to tylko ograniczenia względne, podobnie jak w przypadku każdego zabiegu związanego z iniekcjami do skóry.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Zabieg nie jest rekomendowany u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, a także u osób z chorobami o podłożu autoimmunologicznym, chorobami nowotworowymi, ze skłonnościami do powstawania blizn przerostowych, stanami zapalnymi skóry (opryszczka, trądzik).
Działania niepożądane wynikają z techniki iniekcyjnej. Wśród możliwych objawów niepożądanych pojawiają się czasem małe siniaczki, zaczerwienienia, obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia, świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość w miejscu korekcji, sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni.

Wskazania

Do wskazań należą przede wszystkim: problemy skóry dojrzałej (zmarszczki, utrata napięcia i elastyczności), profilaktyka starzenia się skóry (biorewitalizacja), inne problemy skóry (twarzy, szyi, dekoltu, ciała): utrata jędrności, pierwsze oznaki starzenia się, odwodnienie, nieodżywienie, fotostarzenie, przebarwienia. Produkt znajduje zastosowanie w przypadku: problemów skóry powiek, zmian potrądzikowych (blizny, przebarwienia), rozstępów.