Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Lifting wolumetryczny

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Z wiekiem pogarsza się wygląd skóry wynikający głównie z ubytku naturalnego kwasu hialuronowego. Pojawiają się zmarszczki, twarz traci swój owal, policzki ulegają zapadnięciu. Dochodzi do utraty proporcji i ubytków wolumetrycznych, czyli objętościowych w obrębie twarzy i ciała. Jest to również wynikiem zaniku tkanki podskórnej, starzenia się tkanki mięśniowej (wiotczenie mięśni) i tkanki kostnej (np. pogłębianie się oczodołów). Efekty te nasila siła grawitacji, co w rezultacie zakłóca harmonijny wygląd.

Lifting wolumetryczny polega na wstrzykiwaniu przez lekarza odpowiedniego kwasu hialuronowego, przeznaczonego do zabiegów wolumetrycznych. Iniekcji dokonuje się przy pomocy igły lub kaniuli, powodując natychmiastowe zwiększenie objętości np. w okolicy zapadniętych policzków, skroni, konturu żuchwy czy brody. Zabiegi w obrębie kości policzkowych i okolicy jarzmowej uzupełniając utraconą objętość, prowadzą do uzyskania oczekiwanego efektu liftingu policzków i fałdów nosowo-wargowych, co odbudowuje również kontur żuchwy. Poprawa objętości brody i okolicy podbródka wyrównuje profil. Kwas hialuronowy stosowany do wolumetrii poprawia jednocześnie jakość skóry nad miejscem korekty, czyniąc ją bardziej gładką i elastyczną. Podobnie jak po zabiegu mezoterapii z kwasem hialuronowym.

Czy zabieg jest bolesny?

Preparaty kwasu hialuronowego mogą zawierać dodatek substancji znieczulającej – lidokainy, co czyni zabieg wolumetryczny praktycznie niebolesnym. Technika wstrzyknięć z zastosowaniem kaniuli również ogranicza doznania bólowe, które można zupełnie wyeliminować stosując na 30 minut przed zabiegiem krem znieczulający Emla.
Podczas zabiegu może pojawić się niewielkie uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej, a po zabiegu nieznaczna tkliwość lub bolesność tej okolicy. Czasem wystąpić może opuchlizna lub zaczerwienienie, które ustępuje w ciągu kilku godzin.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Efekty liftingu wolumetrycznego widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się maksymalnie do 12-18 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do normalnego życia.

Jak przebiega terapia?

Lekarz dokonuje analizy objętościowej twarzy. Ocenia miejsca, w których podanie kwasu hialuronowego metodą wolumetryczną przyniesie najbardziej oczekiwany rezultat. Czasem w analizie twarzy lekarz posługuje się oceną specjalnych linii i wektorów zaproponowanych już przez Leonarda da Vinci. Kwas hialuronowych wprowadzany do tkanki podskórnej przy pomocy igły lub kaniuli unosi zapadnięte rejony twarzy oraz pozwala na podkreślenie naturalnych wyniosłości, łagodzi nierówny kontur twarzy, uzupełnia braki objętościowe np. na grzbiecie nosa, okolicy brody (poprawa profilu twarzy w przypadku brody cofniętej), skroni i płatków uszu. Lifting wolumetryczny daje efekt porównywalny do operacji plastycznej.

Zalecenia pozabiegowe

Zaraz po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu, poddawania się zabiegom kosmetycznym, masażom twarzy oraz innym procedurom i zachowaniom związanym z uciskiem okolicy poddanej ostrzyknięciu. W ciągu kilku następnych godzin (do kilku dni) należy unikać wystawiania się na ekstremalne temperatury (intensywne i długotrwałe zimno, sauna, promieniowanie UV).

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Do przeciwwskazań zaliczyć należy m.in. ciążę i karmienie piersią, stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik aktywny), choroby nowotworowe oraz choroby o podłożu autoimmunologicznym, skłonność do powstawania blizn przerostowych i nadwrażliwość na składniki preparatu.
Skutki uboczne obserwowane po zabiegu objawiają się przeważnie jako reakcje w miejscu wstrzyknięcia: zaczerwienienie, obrzęk, świąd w przypadku skóry wrażliwej, nadwrażliwość w miejscu korekcji. W miejscu wstrzyknięcia może pojawić się wybroczyna (siniak), która znika samoistnie w ciągu kilku dni. Istnieją metody przyspieszające wchłanianie się ewentualnych siniaków.

Wskazania

Modelowanie kości policzkowych oraz utrata objętości i symetrii różnych partii twarzy, zaburzenia jej harmonijnych rysów. Lifting wolumetryczny jest małoinwazyjną i niewyłączającą z aktywnego życia alternatywą dla liftingu operacyjnego.