Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Hybrydowy biostymulator tkankowy. Połączenie hydroksyapatytu wapnia z kwasem hialuronowym.

admin

In Zabiegi Posted

Hybrydowy biostymulator tkankowy, jest innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie iniekcyjnych zabiegów o działaniu odmładzającym, ze względu na połączenie dwóch substancji: kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapnia.
To unikatowe połączenie dwóch substancji zawartych w produkcie, pozwoliło uzyskać hybrydowy biostymulator tkankowy zawierający mikrosfery hydroksyapatytu wapnia zawieszone w usieciowanym kwasie hialuronowym. Dzięki wysokiej zawartości hydroksyapatytu wapnia (aż 30%), preparat przeciwdziała skutkom starzenia się skóry tj. wiotkości i utracie elastyczności poprzez długofalowe pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Natomiast obecność usieciowanego kwasu hialuronowego pozwala odbudować pojawiające się z wiekiem ubytki tkankowe i naturalnie unieść owal twarzy.

Bezpieczeństwo zabiegu
Hydroksyapatyt wapnia oraz kwas hialuronowy są substancjami naturalnie występującymi w organizmie ludzkim. Hydroksyapatyt wapnia to naturalny minerał, który jest większościowym budulcem struktury ludzkich kości, a kwas hialuronowy naturalnie występuje w tkankach, w tym w skórze. Są to substancje w pełni biodegradowalne i biokompatybilne oraz dobrze tolerowane.

Wskazania do zabiegu
Zabieg z użyciem hybrydowego biostymulatora tkankowego polecany jest osobom, które zauważyły u siebie oznaki starzenia się skóry, szczególnie te związane z utratą jędrności i gęstości skóry, skutkujące ogólnym pogorszeniem się jakości czy kondycji skóry. Do najważniejszych wskazań do zabiegu należą:
– utrata napięcia i wiotkości skóry,
– utrata jędrności i elastyczności skóry,
– opadający owal twarzy z opadającymi policzkami,
– przesuszona cera, poprawa struktury skóry

Przebieg zabiegu
Przed każdym zabiegiem przeprowadzany jest dokładny wywiad, określający potrzeby i definiujący problemy Pacjenta, a także wykluczając ewentualne przeciwwskazania.
Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz wytycza punkty anatomiczne twarzy, w które zostanie podany preparat hybrydowy biostymulator tkankowy tak, aby efekt był zgodny z założeniami i zasadami optymalnej harmonii rysów twarzy. W kolejnym etapie skóra jest oczyszczona i zdezynfekowana. Lekarz podaje produkt pod skórę za pomocą kaniuli, wykonując 2-3 wkłucia na obszarze zabiegowym. Procedura trwa około 30-40 minut, a zawartość lidokainy w preparacie redukuje dyskomfort.

Efekty zabiegu 
Bezpośrednio po procedurze zauważalny jest efekt dyskretnego, naturalnego uniesienia tkanek twarzy. Po około 3 miesiącach rezultaty zaczynają obejmować poprawę jakości poprzez zwiększenie jędrności i gęstości skóry, dzięki pobudzeniu fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu.
Efekty zabiegu z użyciem hybrydowego biostymulatora tkankowego utrzymują się do 18 miesięcy – w tym czasie preparat, który jest w 100 procentach biodegradowalny, jest naturalnie wchłaniany przez organizm. W celu podtrzymania efektów zaleca się powtórzenie zabiegu co około 12-18 miesięcy.

Zalecenia pozabiegowe
Pacjent powinien unikać:
– unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez minimum 24 godziny po zabiegu.
– unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz solarium przez minimum 24 godziny po zabiegu.
– zrezygnować z korzystania z sauny i ekspozycji na wysokie temperatury przez minimum 24 godziny po zabiegu, aby uniknąć zaczerwienienia i opuchlizny.
– zrezygnować z nakładania makijażu przez co najmniej 12 godzin po zabiegu.
– zrezygnować z wykonywania w obszarze zabiegowym wybranych terapii z zakresu medycyny estetycznej przez co najmniej miesiąc po zabiegu.