Zadzwoń, uzyskaj informację

+48600333433
+48607382930

Belkyra – nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek

admin

In Zabiegi Posted

Belkyra® (kwas deoksycholowy)

OPIS ZABIEGU

Podwójny podbródek jest problemem dla wielu ludzi. Zgodnie z danymi Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Dermatologicznej ( ASD) w 2015 roku tłuszcz pod brodą/na szyi znajdował się na szczycie listy najbardziej uciążliwych mankamentów dla pacjentów.

Na rynku pojawił się nowy zabieg dedykowany osobom borykającym się z kompleksami związanymi z obecnością drugiego podbródka. Preparat BELKYRA®  ( kwas deoksycholowy) wiodoącego globalnego koncernu farmaceutycznego Allergan.

JAK DZIAŁA?

Wstrzyknięcie do tkanki tłuszczowej preparatu  BELKYRA®  powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych. Po zniszczeniu komórki nie mogą przechowywać i gromadzić tłuszczu, więc nie przewiduje się konieczności ponownego leczenia po zakończeniu terapii u pacjenta, u którego cel zlikwidowania drugiego podbródka został osiągnięty.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

BELKYRA® to pierwszy lek na receptę, który jest dostępny w Europie w celu likwidacji umiarkowanego do ciężkiego nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka u osób dorosłych, u których nadmierna ilość tłuszczu wpływa negatywnie na psychikę pacjenta.

PRZEBIEG TERAPII

Liczba wykonanych zabiegów i ilość podanego preparatu jest dostosowana do rozkładu tkanki tłuszczowej w podbródku danego pacjenta oraz planowanych efektów leczniczych. Można przeprowadzić maksymalnie 6 zabiegów u większości pacjentów poprawa następuje jednak po 2-4 zabiegach. Przerwa między zabiegami powinna wynosić co najmniej 4 tygodnie.

W celu poprawy komfortu pacjenta w trakcie wykonania zabiegu można zastosować preparat znieczulający i terapię chłodzenia miejsca iniekcji.

PO ZABIEGU

Możliwe do wystąpienia są obrzęki, siniaczki , ból, zdrętwienie. Wszystko ustępuje po około 48 godzinach.