Sculptra

admin

In Zabiegi Posted

Opis zabiegu

Sculptra to kwas L-polimlekowy, biokompatybilna substancja, ulegająca biodegradacji, rozkładana lub metabolizowana przez organizm. Występuje w postaci elastycznego żelu, który wykazuje działanie stymulowania skóry do jej odnowy i regeneracji. Sculptra pomoże odmłodzić skórę, opóźnić proces starzenia i uzyskać naturalny wygląd. Sculptra działa inaczej niż tradycyjne preparaty wypełniające. Jest wyjątkową terapią, która pobudzając komórki skóry do produkcji kolagenu stopniowo i subtelnie redukuje linie, zmarszczki i fałdy. Nadaje się do poprawy wyglądu okolicy skroniowej, bruzd nosowo-wargowych, okolicy żuchwy, podbródka, kącików ust, policzków. Nie służy do wypełnienia i korekcji ust. Jest dobrą metodą poprawiającą stan skóry wiotkiej, o obniżonej gęstości i objętości.

Sculptra może być stosowana na większość obszarów skóry twarzy – policzki, okolice kącików ust, podbródek, okolice żuchwy, bruzdę nosowo-wargową oraz okolice skroniowe. Metodę tę można zastosować również do poprawy wyglądu niektórych partii ciała np. okolic łokci, kolan, brzucha, uzupełniania ubytków objętościowych – wyrównanie powierzchni skóry po liposukcji.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg ten jest dobrze tolerowany przez pacjentów. Techniki ostrzykiwania z zastosowaniem kaniuli są praktycznie niebolesne. W niektórych przypadkach na około 30 min. przed zabiegiem, miejsca które będą poddane iniekcji smaruje się kremem zawierającym środek znieczulający (Emla).

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Sculptra jest rodzajem terapii stymulującej skórę do odnowy. Zbieg poprawia sprężystość i elastyczności skóry, wyrównuje ubytki objętościowe. Efekty po pierwszym zabiegu są zauważalne po około 6 tygodniach i utrzymują się do 2 lat. U niektórych pacjentów może trwać to dłużej lub wymagać większej liczby zabiegów (od 4-6).

Jak przebiega terapia?

Zabieg przeprowadza lekarz wstrzykując preparat w te partie twarzy i ciała, które mają być skorygowane. Po iniekcji wykonywany jest dokładny masaż leczonej okolicy. Zaleca się 3-5 zabiegów w odstępach sześciotygodniowych. Sculptra działa stopniowo, a efekt utrzymuje się ponad 2 lata.

Zalecenia pozabiegowe

Przez kilka dni po zastosowaniu preparatu Sculptra (optymalnie przez 2 tygodnie) należy codziennie delikatnie masować obszary poddane zabiegowi, najlepiej 2-4 dziennie, przez kilka minut. Dalsza pielęgnacja pozostaje niezmieniona.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Sculptra nie jest preparatem do stosowania w obszarze czerwieni wargowej oraz nie jest zalecana do korygowania okolicy oczodołów. Do przeciwwskazań należy: ostre lub przewlekłe stany zapalne skóry, aktywne zakażenia w miejscu planowanego wstrzyknięcia preparatu, opryszczka, nadwrażliwość na preparat, ciąża, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, cukrzyca, skłonność do występowania reakcji zapalnych i tworzenie blizn przerosłych, terapia lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi. Jeżeli pacjent przyjmuje leki, należy przed zabiegiem poinformować o tym lekarza. Nie zaleca się wstrzykiwania Sculptra w miejsca, w których wcześniej użyty był stały wypełniacz.

Wskazania

Sculptra nie jest wypełniaczem. Jest substancją stymulującą skórę do odbudowy i w tym mechanizmie likwiduje zmarszczki, uzupełnia zapadnięte policzki, bruzdy, głębokie fałdy, wyrównuje skórę, zagęszcza ją, zmniejsza wiotkość i elastyczność, odmładza, poprawia proporcje, przywraca symetrię oraz harmonię rysów twarzy i ciała.