Zabiegi

Laseroterapia

Opis zabiegu

Fotoodmładzanie jest zabiegiem polegającym na redukcji uszkodzeń posłonecznych skóry, rozjaśnieniu lub nawet całkowitej likwidacji przebarwień, usunięciu zaczerwienień – rumienia i poszerzonych naczynek krwionośnych. Energia wiązki laserowej nieinwazyjnie stymuluje syntezę własnego kolagenu i elastyny, czyli tych białek, które są odpowiedzialne za napięcie i sprężystość skóry. Przebudowany kolagen poprawia strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnia i uelastycznia, likwiduje drobne zmarszczki, zwęża pory i rozświetla cerę. Optymalne użycie światła i ciepła jest tak dobrane, aby zabieg był przeprowadzony bezpiecznie nawet na najbardziej wrażliwych miejscach twarzy, szyi, dekoltu i pozostałych partiach ciała.

Laserowe usuwanie owłosienia polega na uszkodzeniu mieszka włosowego poprzez absorbcję energii przez melaninę, czyli barwnik znajdujący się w cebulce włosa i hemoglobinę we krwi naczynia cebulki włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, dlatego zabiegi muszą być powtarzanie minimum 3-4 razy, aby usunąć prawie wszystkie włosy. Laser stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcje całego organizmu. Skierowana wiązka promieni przenika ok. 2mm w głąb skóry, co powoduje najpierw uszkodzenie mieszka, potem jego stopniowy zanik, w efekcie prowadzi do utraty włosa. W czasie jednego zabiegu można optymalnie usunąć ok. 30% włosów z rejonu poddanego terapii.

Długość fali oraz wskazania do leczenia:

755nm (Alexandrite laser) – usuwanie włosów i przebarwień; 1064nm (LP/SP Nd:Yag laser) – leczenie naczyniowe, usuwanie włosów, odmładzanie skóry; 1320nm (LP Nd:Yag laser) – zmarszczki wokół oczu, inne drobne zmarszczki, poszerzone pory, blizny zanikowe, blizny potrądzikowe, blizny przerostowe, bliznowce, odmładzanie skóry; 532nm (LP Nd:Yag) – leczenie teleangiektazji i drobnych naczyń na twarzy.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabiegi nie są długie i męczące, można po nich powrócić do normalnego trybu życia. W momencie „strzału” lasera odczuwa się delikatne, prawie niewyczuwalne ukłucie lub pieczenie. Charakter tych odczuć w dużej mierze zależy od indywidualnej wrażliwości skóry, można je zupełnie zminimalizować przez zastosowanie na 30 min. przed zabiegiem kremu znieczulającego Emla. Fotoodmładzanie jest zabiegiem zupełnie niebolesnym.

Kiedy widoczny jest efekt? Jak długo się utrzymuje?

Zabieg epilacji należy powtarzać co 4-6 tygodni. Fotoodmładzanie co 2-3 tygodnie, zabiegi naczyniowe co 8-12 tygodni.

Jak przebiega terapia?

Osoby zakwalifikowane do zabiegu, mają wykonywaną próbę laserową. Jeżeli skóra jest opalona zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny.

Zalecenia pozabiegowe

Należy pamiętać aby chronić skórę przed ekspozycją na słońce oraz stosować kremy z wysoką ochroną UV. Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienienie i niewielkie podrażnienie, które ustępują w krótkim czasie po zabiegu.

Przeciwwskazania oraz działania niepożądane

Do przeciwwskazań należą m.in.: ciąża, choroby nowotworowe, aktualna infekcja skóry, świeża opalenizna, stosowanie leków światłouczulających, stan po depilacji woskiem lub pęsetą, stan po chemicznym peelingu, opryszczka, obecność znamion barwnikowych na skórze, choroby autoimmunologiczne, aktywny trądzik, fotoalergie, stymulator serca. Względnym przeciwwskazaniem jest cukrzyca.

Wskazania

Wskazaniami do zabiegów laserem są: uszkodzenia posłoneczne skóry, wiotkość skóry, utrata jędrności, drobne zmarszczki, przebarwienia, poszerzone pory skóry, blizny.
Wskazania do zamykania naczyń: drobne, poszerzone naczynka na twarzy i ciele, rumień napadowy i utrwalony, leczenie wspomagające w trądziku różowatym.
Wskazania do fotoepilacji: usuwanie zbędnego owłosienia na twarzy i ciele.

Medycyna estetyczna, mezoterapia, peelingi lekarskie Ursynów Warszawa